KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12098272
nr 1209 8272
Max Marcus
(1879-1955), Sverige
Oljemålning, Landskap med odlingar, signerad, Arild -42. Olja på duk, 66x73
Max Marcus, svensk målare född 1879 i Stockholm, död 1955.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 oktober 2018
kl 18:22:39
8/10 18:17:40